1 ТВ Кочани | Прва . . . Wholesale NFL/NHL/MLB/NBA/NCAA Jerseys

Сушата ги намали приносите кај пчелните семејства

Sequence 01.Still034

Пред крајот на летото и пчеларите ги сумираат резултатите од сезоната во делот на остварените приноси на мед. Сушата негативно се одрази врз вегетацијата, а со самото тоа и врз продуктивноста на пчелните семејства, па проценките велат дека производството е значително намалено. Сепак пчеларите врз основа на реални согледувања, проценуваат дека приносите се задоволителни, посебно кај оние пчелари кои одработиле ... Повеќе »

ЗАПОЧНУВА 34 М.Ф.Ф ИСТИБАНСКО ЗДРАВОЖИВО

isz4

Во Петок започнува 34. Меѓународен фолклорен фестивал „Истибањско Здравоживо“ на кој ќе настапат гости од Украина, Албанија, Словенија, Сад, Турција, Србија, Словачка и Израел. Фестивалот ќе трае до 28. Септември, а во петдневната програма е најавено настапи на сите фолклорни групи, посета на знаменитости и гала концерти. Свеченото отворање на фестивалот е закажано за во Сабота 14. Септември во село ... Повеќе »

ЛОКАЛИЗИРАН ПОЖАРОТ НА ПОНИКВА

67893848_417942932409828_257583645601038336_n

Иако од новинарите немаше конкретно прашање за поврзаност на пожарот со градската депонија, градоначалникот Илијев се осврна и на таквите шпекулации на социјалните мрежи. Тој категорично демантираше дека до пожарот дошло од горењето на Градската депонија, што на терен може да се види поради оддалеченоста. Врз основа на изјавите на градоначалникот и на пожарникарите сомневањата за причините за пожарот се ... Повеќе »

СЕ РАСЧИСТУВА СВЛЕЧИШТЕТО КАЈ ИСТИБАЊА

Sequence 03.Still001

15.07.2019 -ТЕЛЕВИЗИЈА КОЧАНИ ГО ПОСЕТИ СВЛЕЧИШТЕТО НАД ИСТИБАЊА ОД КАДЕ ИМА ЕКСЛКУЗИВНИ СНИМКИ ОД ПОСТАВУВАЊЕТО НА ДИНАМИТОТ СО КОЈ ЌЕ СЕ УРИВА ЦЕЛ РИД ОД НАДВИСНАТИ КАРПИ И ЗЕМЈА. АНГАЖИРАНИТЕ РАБОТНИЦИ ВЕЛАТ ДЕКА ОГРОМНИ КОЛИЧИНИ КАМЕН И ЗЕМЈА ЌЕ СЕ СРУШИ НА ПАТОТ, ЗА ЧИЕ РАСЧИСТУВАЊЕ ЌЕ ТРЕБААТ ЕДЕН ДО ДВА ДЕНА. ЛОШАТА СИГНАЛИЗАЦИЈА ИЗНЕРВИРА ГОЛЕМ БРОЈ ВОЗАЧИ КОИ ВОЗАТ ... Повеќе »

ИСИ 2019: ГОДИНАВА ФУДБАЛСКИОТ ТУРНИР СО САМО ДЕВЕТ ЕКИПИ

Sequence 01.Still003

01.07.2019 -Само девет екипи ќе учествуваат на овогодишните Илинденски спортски игри, кои традиционално се одржуваат во Чешиново. Организаторот во присуство на претставници од пријавените екипи како и на Претседателот на Судискиот актив при ОФС – Кочани, синоќа ги извлекоа групите за претстојното 47-мо издание на фудбалскиот турнир на „ИСИ. Деветте екипи се поделени во две групи „А“, која ја сочинуваат ... Повеќе »

ДЕНОВИВЕ ВО КОЧАНИ ИЗМЕРЕНИ 285 МИКРОГРАМИ ПМ ЧЕСТИЧИ НА МЕТАР КУБЕН

Sequence 01.Still001

30.06.2019 -АКО ЗИМЕ ВОЗДУХОТ ГО ЗАГАДУВААТ ОЏАЦИТЕ НА КОЧАНЦИ И ЧАДОТ ОД СТРНИШТАТА, ПРАШАЊЕТО Е ОД ШТО Е ЗАГАДУВАЊЕТО СРЕДЕ ЛЕТО. ДЕНОВИВЕ ВО КОЧАНИ ИЗМЕРЕНИ 285 МИКРОГРАМИ ПМ ЧЕСТИЧКИ НА КУБЕН МЕТАР. ОПШТИНАТА ВРЗ ОСНОВА НА СТРУЧНА АНАЛИЗА ЌЕ ЈА ГРАДИ СТРАТЕГИЈАТА ЗА СПРАВУВАЊЕ СО ЗАГАДУВАЊЕТО Дека загадениот воздух во Кочани е комплексна и сериозна работа, потврдуваат резултатите од последните ... Повеќе »

ВРЕМЕТО ЈА НАГРИЗУВА, А ЧОВЕЧКИОТ ФАКТОР БЕЗ РЕШЕНИЕ ЗА АТОМСКАТА ЗГРАДА

ATOM ZGRADA

30.06.2019 г. Симболот на најубавите години на „Атом“, управната зграда, со децении е оставена на забот на времето, кој пополека ја уништува некогаш најубавата восококатница во Општина Кочани. Наместо да профитира од неа, ќе се доведе ли општината во ситуација да мора да плаќа за да се доурниса и да се расчистуваат урнатините. Народот вели, ако нешто мора да се ... Повеќе »

ДАФ ЈА ЗАОКРУЖИ 56-ТА УСПЕШНА ПРИКАЗНА

za web

03.06.2019 – Добитник на Гран-При наградата – „Васил Ќортошев“ на 56-от ДАФе претставата “Немам каде да се вратам”, во режија на Дени Стојанов а во изведба на Театар KUNSTWERKSSTATT- Скопје. Спуштањето на завесата на овогодишната смотра на драмскиот аматеризам во Македонија, заокружи уште една успешна приказна, која го збогати културното живеење на кочанчани. Со настапот на Белграѓани на последната вечер ... Повеќе »

Поврзете се со нашиот канал

Find us on Facebook

Пријатели

Архива на материјали

September 2019
M T W T F S S
« Aug    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Wholesale NFL/NHL/MLB/NBA/NCAA Jerseys for sale,where to buy cheap jerseys. 11