1 ЦЕЛУЛАР-3 Гликолен Пилинг ANESI 30мл. Wholesale NFL/NHL/MLB/NBA/NCAA Jerseys

Шопинг кошничка

0 ставка(и) - 0 MKD
Вашата шопинг кошничка е празна!
ЦЕЛУЛАР-3 Гликолен Пилинг ANESI 30мл.

ЦЕЛУЛАР-3 Гликолен Пилинг ANESI 30мл.

1.430 MKD
Производител: Anesi
Шифра на производ: ANL02
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Нова генерација пилинг која комбинира гликолна киселина со енкапсулирана АХА (Alpha hydroxy acid) за намалување на дебелината на стратум корнеум слојот на кожата кое како ефект има осветлување на тенот и намалување на брчките.

Текстура: гел

  • Елиминирање на надворешниот слој на кожата
  • Стимулирање обновување на клетките
  • Оптимизирање на пенетрацијата на активните состојки од препаратите кои се нанесуваат понатаму во третманот

Активни состојки:

  • Pronalen AHA
  • Glycodextrin

Начин на употреба: Нанесете 2 пумпици Целулар-3 гликолен пилинг на лицето и вратот со врвовите на прстите или со четкичка избегнувајќи ги очите. Не се нанесува на усните. Оставете да делува 3 минути и добро исплакнете со вода.

  • Тенка / Чувствителна кожа: се користи на секој 15 дена
  • Дебела / Зрела кожа: се користи на секој 7 дена

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2019. UKION SHOPS
Wholesale NFL/NHL/MLB/NBA/NCAA Jerseys for sale,where to buy cheap jerseys.11